Ovečky

Pepíček

Na jaře r. 2024 jsme byli požádáni o pomoc pro malého beránka, který svůj start do života zatím neměl vůbec jednoduchý.

Jako jediný ze tří sourozenců přežil porod, maminka ovečka o něj však údajně nejevila zájem a tak ho jeho chovatel dokrmoval mlékem od své kravičky. Svůj čas trávil však sám a aby toho nebylo málo, soused chovatele uháněl, aby mu Pepíčka prodal na porážku (!).

Děkujeme tímto velmi synovci chovatele, kterému osud malého tvorečka nebyl lhostejný a sháněl mu tak místo pro bezpečný život.

Po zvážení jsme místo nabídli, už jen proto, jak statečně a vlastně zatím celý jeho krátký živůtek musel bojovat. Měli jsme mít sice prostor na přípravy ještě pár týdnů, ale bylo nám oznámeno, že kravička, od které Pepíček pil mléko, byla poslána na jatka (💔), takže beránkovi se zkrátil čas a bylo potřeba jej odvézt hned. Nyní je u nás již kastrovaný a aby nebyl sám, přibyla mu tak kamarádka Maruška.

Maruška

Maruška k nám přibyla krátce po příchodu Pepíčka jako mladé ovčí miminko. Bez nároku na užitkovost a bez hrozby zabití jsme jí rádi poskytli domov jako společnici k Pepíčkovi. Nyní již spolu tvoří nerozlučnou dvojku.